Modowe Pokazy Filmowe: True Cost / Punks Against Sweatshops

Description

Modowe Pokazy Filmowe: True Cost / Punks Against Sweatshops

CLŻ wspiera rewolucję w branży modowej! Dlatego w ramach Fashion Revolution Week zapraszamy na pokaz dwóch filmów udostępnionych nam przez Fashion Revolution Poland. „True Cost” pokazuje ukryte koszty społeczne taniego przemysłu fast fashion, a „Punks Against Sweatshops” opowiada o wojnie, jaką „szybkiej modzie” wytoczyła brytyjska scena punkowa.
Wstęp wolny.
The True Cost (2015), czas: 93’ język: angielski (polskie napisy)

Dokument Andrew Morgana opowiada o realiach branży modowej: naszych ubraniach, ludziach, którzy je produkują oraz wpływie tego przemysłu na nasz świat. Ceny odzieży spadają od dziesięcioleci, podczas gdy koszty ludzkie i środowiskowe dramatycznie wzrosły. The True Cost to przełomowy film dokumentalny, który otwiera zasłonę na nieopowiedzianą historię i prosi nas o zastanowienie się, kto naprawdę płaci cenę za nasze ubrania? Filmowany w krajach na całym świecie, od najjaśniejszych wybiegów po najciemniejsze slumsy, i zawierający wywiady z czołowymi światowymi influencerami, w tym Stellą McCartney, Livią Firth i Vandaną Shivą. The True Cost to bezprecedensowy projekt, który zaprasza nas w otwierającą oczy podróż na całym świecie oraz w życie wielu ludzi i miejsc za naszymi ubraniami.

Punks Against Sweatshops (2019), czas: 8’ język: angielski (polskie napisy)
Punks Against Sweatshops to krótki dokument londyńskiego kolektywu Punk Ethics, zajmującego się promowaniem progresywnej strony kultury punk. Film zawiera wywiady z Jello Biafrą, członkami Crass Penny Rimbaud i Stevem Ignorantem, Propagandhi, Petrol Girls ‘Ren Aldridge, birmańskimi działaczami punkowymi The Rebel Riot i Alex Wonk z London DIY Punks Wonk Unit, którzy wzywają inne zespoły punkowe do rozważenia ludzkich kosztów produkcji ich tanich gadżetów — koszulek.
T-shirty stały się ważną częścią kultury punkowej — elementem oprawy koncertów, znakiem tożsamości, ale też wyrazem wsparcia dla zespołów, które kochamy. Ale punki nie szyją t-shirtów! Robią to pracownicy branży odzieżowej, którzy na całym świecie są często zmuszani do pracy w najgorszych warunkach. Dlatego zdaniem Punk Ethics kiedy kupujesz lub sprzedajesz koszulkę zrobioną w dalekim Bangladeszu w fabryce typu sweatshop plujesz punkowi w twarz!

Event Details

Modowe Pokazy Filmowe: True Cost / Punks Against Sweatshops

Spread The Word

Share this Event

Order a Flyer

Contact Us