“Punks Against Sweatshops”: projekcja filmu + koncerty

Description

“Punks Against Sweatshops”

W ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Fashion Revolution zapraszamy na projekcję filmu “Punks Against Sweatshops”, wyprodukowanego przez Punks Ethics, która od 20 lat walczy o przestrzeganie praw pracowniczych osób zatrudnionych w przemyśle odzieżowym oraz bardziej transparentny i sprawiedliwy system mody.
Czy wiesz, gdzie i w jakich warunkach powstała koszulka twojego ulubionego zespołu?
Czy T-shirty, na których drukujesz swój merch zostały uszyte przez osoby, które pracują w bezpiecznych warunkach, ich prawa są przestrzegane i otrzymują godne wynagrodzenie?
W trakcie wydarzenia będziemy zbierać podpisy pod petycją “Good Clothes, Fair Pay”, największej unijnej kampanii na rzecz zwiększenia wynagrodzeń w sektorze odzieżowym.
Dziś większość pracowników branży odzieżowej nie jest w stanie zarobić na swoje życie. Pracownicy, głównie kobiety (ok. 80%), otrzymują pensję średnio o 45% mniejszą niż potrzebna na utrzymanie siebie i swoich rodzin.
Spowodowane jest to m.in. modelem biznesowym przyjętym przez główne marki modowe i detalistów. Zaowocował on przyspieszeniem produkcji i sprzedaży – ze względu na niskie ceny, przeceny i sezonowe wyprzedaże – oraz większą ilością wyrzucanej odzieży. Wspomniany model nadprodukcji wywiera ogromną presję na dostawcach, aby produkowali więcej ubrań w krótszym czasie po wyjątkowo niskich cenach – kosztem wypłat pracowników.
Domagamy się ustaw, które sprawią, że sprawiedliwe wynagrodzenia będą podstawowym prawem człowieka, a nie luksusem.
Po projekcji zapraszamy na koncerty dwóch łódzkich zespołów:
WIEŻE FABRYK [post punk / cold wave – Łódź]
https://wiezefabryk.bandcamp.com
https://www.facebook.com/wieze.fabryk
JUŻ NIE ŻYJESZ [post punk / cold wave – Łódź]
https://juzniezyjesz.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/jnzband
Po koncercie zagra DJ FAGOT
Bilety: 40 zł

Event Details

“Punks Against Sweatshops”: projekcja filmu + koncerty

Spread The Word

Share this Event

Order a Flyer

Contact Us