Seniorzy o modzie

2 years ago

Podczas Tygodnia Fashion Revolution w 2022 r. przeprowadziłyśmy 4 spotkania z seniorami w Myśliborzu, Gryfinie, Golczewie i Dębicy. Spotkania te nie mogłyby się udać gdyby nie wspaniali współorganizatorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku i niezastąpione społeczności ich słuchaczy.

Był to pilotażowy projekt finansowany przez w ramach wewnętrznych grantów Fashion Revolution. W efekcie tego pilotażu stworzymy scenariusze spotkań z seniorami dostępne dla aktywistów z Polski i zagranicy.

Przebieg spotkań

Każde spotkanie składało się części edukacyjnej, pokazu filmu The True Cost oraz rozmowy o nim. Następnie uczestników zachęcano do udziału w wymiankach odzieżowych zorganizowanych na miejscu. Wśród uczestników rozdawałyśmy też ankiety, które posłużyły do wstępnej oceny nawyków konsumenckich w gronie aktywnych społecznie seniorów z małych miast.

Dalsze plany

Na początku 2023 udostępnimy zarówno wyniki badania ankietowego, jak i scenariusze spotkań z seniorami wokół mody. Planujemy dalszą organizację spotkań i projekcji filmowych dla tej grupy, a do współpracy zapraszamy aktywistów, instytucje i organizacje pozarządowe działające z seniorami w całej Polsce.