„Świadomość ekologiczna psuje dobrą zabawę”kolorowanka edukacyjna dla dorosłych

12 months ago

Wystawa „Świadomość ekologiczna psuje dobrą zabawę”, która odbyła się 19.05.2023 w Teatrze Komuna w Warszawie powiązana jest ze spektaklem pt.” Uroboros. Rewia na trzy aktorki” w reżyserii Agaty Koszulińskiej będącym próbą stworzenia teatru w 100% upcyklingowego.Inspirację dla sztuki stanowią dwie modowe kolekcje Alicji Tkaczyk, stworzone z odpadów oraz relacje i emocje, jakie wywołują ubrania.
 
Popremierowej wystawie towarzyszyły kolorowanki o charakterze edukacyjnym, które stały się przedłużeniem kampanii „Who made my clothes”. Choć kolorowanki kojarzone są z beztroskim dzieciństwem to ich projekt i przesłanie skierowane zostały do dorosłych. Pomysłodawczynią oraz autorką grafik jest kostiumografka Alicjia Tkaczyk, która poprzez swoją pracę zabiera głos w sprawie dramatycznych warunków produkcji odzieży na świecie oraz wyraża silną potrzebę ograniczenia jej konsumpcji.
Jako Fashion Revolution Polska objęliśmy projekt patronatem merytorycznym oraz koordynowaliśmy wybór informacji znajdujących się na ponad 20 planszach.

Pobierz kolorowankę: