Przestrzeń – Przez3eń

8 months ago

Location:Łódź

Upcoming events

 • 2023-04-28 20:00 - 2023-04-29 03:00

  "Punks Against Sweatshops"

  W ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Fashion Revolution zapraszamy na projekcję filmu "Punks Against Sweatshops", wyprodukowanego przez Punks Ethics, która od 20 lat walczy o przestrzeganie praw pracowniczych osób zatrudnionych w przemyśle odzieżowym oraz bardziej transparentny i sprawiedliwy system mody.
  Czy wiesz, gdzie i w jakich warunkach powstała koszulka twojego ulubionego zespołu?
  Czy T-shirty, na których drukujesz swój merch zostały uszyte przez osoby, które pracują w bezpiecznych warunkach, ich prawa są przestrzegane i otrzymują godne wynagrodzenie?
  W trakcie wydarzenia będziemy zbierać podpisy pod petycją "Good Clothes, Fair Pay", największej unijnej kampanii na rzecz zwiększenia wynagrodzeń w sektorze odzieżowym.
  Dziś większość pracowników branży odzieżowej nie jest w stanie zarobić na swoje życie. Pracownicy, głównie kobiety (ok. 80%), otrzymują pensję średnio o 45% mniejszą niż potrzebna na utrzymanie siebie i swoich rodzin.
  Spowodowane jest to m.in. modelem biznesowym przyjętym przez główne marki modowe i detalistów. Zaowocował on przyspieszeniem produkcji i sprzedaży – ze względu na niskie ceny, przeceny i sezonowe wyprzedaże – oraz większą ilością wyrzucanej odzieży. Wspomniany model nadprodukcji wywiera ogromną presję na dostawcach, aby produkowali więcej ubrań w krótszym czasie po wyjątkowo niskich cenach – kosztem wypłat pracowników.
  Domagamy się ustaw, które sprawią, że sprawiedliwe wynagrodzenia będą podstawowym prawem człowieka, a nie luksusem.
  Po projekcji zapraszamy na koncerty dwóch łódzkich zespołów:
  WIEŻE FABRYK [post punk / cold wave - Łódź]
  https://wiezefabryk.bandcamp.com
  https://www.facebook.com/wieze.fabryk
  JUŻ NIE ŻYJESZ [post punk / cold wave - Łódź]
  https://juzniezyjesz.bandcamp.com/
  https://www.facebook.com/jnzband
  Po koncercie zagra DJ FAGOT
  Bilety: 40 zł